Rotacyzm

Coraz więcej logopedów w Polsce korzysta z opracowanej przeze mnie metody terapii
nieprawidłowej wymowy głoski [r].
Terapia rotacyzmu okazała się dla mnie dużym wyzwaniem, gdy podjęłam pracę w szkole podstawowej i prowadziłam wielu pacjentów z tą wadą. Poszukiwałam w literaturze fachowej, a także konsultując się z doświadczonymi logopedami, najbardziej skutecznej metody terapeutycznej.
Efekty tego poszukiwania nie okazały się dla mnie satysfakcjonujące. Szczęśliwie w tamtym okresie jednocześnie pracowałam w przedszkolu i mogłam obserwować rozwój artykulacji głoski [r] u dzieci bez tej wady. Dzięki tym obserwacjom i zgromadzonej wiedzy opracowałam własną metodykę postępowania w przypadku wady wymowy tejże głoski. Opisałam ją w 2005 roku, publikując swój pierwszy w życiu artykuł naukowy. Metoda ta nie wymaga skomplikowanych czynności, większość zajęć może się odbyć online, a program terapeutyczny obejmuje średnio kilkanaście spotkań (o ile pacjent nie ma towarzyszących innych dysfunkcji).
Od kilku lat prowadzę szkolenia dotyczące terapii rotacyzmu i mojej autorskiej metody. Otrzymuję regularnie informacje zwrotne dotyczące zadowolenia z jej skuteczności.
Sama w dalszym ciągu prowadzę terapię rotacyzmu tą metodą, zarówno z dziećmi (od wieku 3 lat w
przypadku deformacji), a także dorosłymi (np. 30-latkami).

Rotacyzm-Agnieszka-Banaszkiewicz

Szkolenia

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą szkoleń:

Szkolenia

Wszelkie Prawa Zastrzeżone LETRE - Agnieszka Banaszkiewicz